Bułgaria znana i nieznana KIERUNEK BURGAS


"Bułgaria znana i nieznana: Kierunek Burgas!"

"W tej książce znajdziecie przepięknie przedstawioną wędrówkę od stolicy Bułgarii – Sofii, w kierunku Burgas. Napisaną bajkowym językiem (dosłownie!). Czytając miałam wrażenie, że znów mam kilka lat (załóżmy, że 7.), siedzę na kolanach dziadka, który opowiada mi magiczne i zapierające dech w piersi opowieści o tym niesamowicie różnorodnym kraju bałkańskim." 
Michalina Foremska "Papierowy bluszcz"


Wersja elektroniczna jest dostępna w formacie EPUB, MOBIKsiążka w wersji papierowej dostępna TU (klik)

"Lubimy czytać" **********  (8,5/10)
EMPiK.com ***** (4,5/5)
Księgarnia INBOOK.pl *****  (4/5)
Upoluj ebooka *****  (4,25/5)

Jeśli chcesz powiększyć obraz - kliknij


Spis treści:
Kierunek Burgas! 
Ja Polka i ja dziecko Bałkanów

Moc legendy


Święta Sofia 

Przystanek w Filipopolis 
 
Magiczne góry
Tajemnica białego kamienia
W mieście parków i gorących źródeł 
Skok w bok… do trackiego grobowca 
Śladami Rzymian
Wśród bułgarskich nomadów

Tu Smorgończycy nauczyliby tańczyć niedźwiedzie
Termy królów
Noc w więzieniu - na wyspie piratów
Aitos kontra Troja
Góry Strandża – Sam na sam z naturą 
O słabej pamięci władcy piorunów 
Jaskinie z przeszłością
Dla Zeusa – Dionizosa ołtarz ofiarny tu zrobiłem 
Egipska bogini pilnie poszukiwana 
Indipasha - święte źródło Traków
 
Święty taniec na rozżarzonych węglach 
W twierdzy Urguri 
A my tańczymy z Grekami 
Na kraterze wygasłego wulkanu
Góry Strandża - Na brzegu morza
Tu drogę do portu wskazuje tracka królowa 
Na ziemi plemienia Tini 
Wśród piaskowych lilii 
Kaktusy na wyspie żmij
Bułgarskie Saint-Tropez 
Czarne morze, czerwone wino, biała sól
Magiczne miejsce 
Na słonecznym brzegu 
O przylądku, który staje się wyspą   
Oni też mieszkają w Bułgarii 
Obyczaje
Amulet dla każdego 
Ach, co to był za ślub

Spacer po dnie morza

Dodatek
Bułgaria 
Ofiary martwej fali 
Kuchnia bałkańska 
 Słówka, które mogą się przydać
Waluta i ceny
Na wycieczkę wodolotem 
Eko-ścieżki w górach Strandża dla pieszych i rowerzystów 
Indeks wymienionych miejscowości

OPINIE
Magdalena H. "Zagubieni w świecie książek" (współpracuje z wydawnictwem Latarnia, Psychoskok, Novae Res) o książce "Bułgaria znana i nieznana. Kierunek Burgas!":
"Na moim blogu mieliście już okazję, zapoznać się z twórczością Scarlet i Alberta. Ja jestem zafascynowana tym, co mają nam do przekazania w swych książkach. W tej również znajdziemy wiele interesujących informacji. Poznamy kolejne legendy, tradycje, wierzenia i rytuały. Zobaczymy jaka jest naprawdę Bułgaria, jak wygląda życie codzienne Bułgarów. (...) W książce odnajdziecie również obyczaje bułgarskie i tradycje ślubne, bardzo różniące się od naszych. Oprócz tego znajdziecie wykaz eko - ścieżek dla pieszych i rowerzystów. Poznacie słówka i zwroty bułgarskie, które przydadzą się Wam w czasie podróży. W swej książce autorzy zawarli również walutę, ceny wejść do muzeów i innych obiektów oraz piękne kolorowe zdjęcia, które przyciągają nasz wzrok. Naprawdę, szczerze zachęcam Was do zapoznania się z twórczością Scarlet i Alberta. Dzięki nim, Bułgaria staje mi się coraz bliższa. Mam nadzieję, że kiedyś sama zobaczę te wszystkie piękne miejsca. Ta książka to nie jest zwykły przewodnik. To wiedza, którą przekazują nam prawdziwi miłośnicy tego kraju." 

 "Zaczytana" - blog książkowy (współpracuje m.in. z Wydawnictwem Kobiecym, Helion, Latarnia, Novae Res, Wielka Litera) wyraziła swoją opinię po przeczytaniu książki "Bułgaria znana i nieznana. Kierunek Burgas!":
"Ostatnio miałam okazję przeczytać i recenzować kolejną książkę autorstwa Skarlet, Albert . Tym razem czytałam " Bułgaria znana i nieznana. Kierunek Burgas! ".
Jest to nietypowy przewodnik o pięknej Bułgarii, po którym coraz bardziej chcę odwiedzić ten kraj . W tym niezwykłym miejscu życie toczy się powoli . Jeziora , góry , rzeki, morze czarne , źródła mineralne ( wykorzystywane do leczenia chorób) ,ciekawe zabytki zachęcają nas do zwiedzania , a przede wszystkim poznawania Bułgarii. Autorka już w poprzednim kompendium zachęciła mnie do odwiedzenia tego cudownego miejsca , lecz w tym pokazała mi jak można się w nim zakochać ."

Monika Hetz "Książkowy świat Moniki" o książce "Bułgaria znana i nieznana. Kierunek Burgas!":
 „To książka, która sprawi, że na nowo odkryjecie i zakochacie się w Bułgarii i jej cudownych miejscach. W płynny i barwny sposób autorka prowadzi nas po obszarze tego państwa, zmierzając w kierunku terenów morskich. (...) Barwny i plastyczny język sprawia, że przewodnik czyta się szybko i przyjemnie. Niejednokrotnie czytając miałam wrażenie, że jest to opowieść snuta przez dobrego baśniopisarza. (...) Już same tytuły poszczególnych podrozdziałów intrygują i ciekawią czytelnika. No przyznajcie sami, czy nie brzmią pięknie: „Kaktusy na wyspie żmij”, czy „Na słonecznym brzegu”. Elementem, który szczególnie przykuł moją uwagę są legendy i zwyczaje, które czytałam z wielkim zainteresowaniem.”
Ebook bestsellerem m-ca IV, V,VI, VII 2017 r. w Liderii
Okazje.info - dobre ebooki podróżnicze TOP20 MAJ 2017 r.
Okazje.info - ebooki podróżnicze TOP20 27 CZERWIEC 2017 r.
Żeby powiększyć - najedź i kliknij
EBOOK - IV 2017 r. (książka nadal utrzymuje się w czołówce - dziś (31.07.17) w kategorii Europa jest na 2 miejscu za "Bułgaria znana i nieznana. Z Ruse do Varny")
EBOOK - IV 2017 r.
KSIĄŻKA - VIII 2016 r.