O nas

Żeby powiększyć zdjęcie - najedź i kliknij

Jesteśmy autorami książek o Bałkanach. Opowiadamy o zabytkach, przyrodzie, kultywowanych obyczajach i legendach, które wielu zakątkom nadają bardzo specjalny klimat. Odwiedzamy miejsca piękne i ciekawe, których często nie ma w przewodnikach.
Bałkańskim smakom poświęciliśmy książkę o kuchni.

Miłośników świata retro zapraszamy na relację "Z podróży do świata retro", Znalazły się  w niej: satyra, bon ton, moda, historie kryminalne i kuchnia retro.

   Zapraszamy  w podróż z nami!
   Skarlet - Polka
   i
   Albert - dziecko Bałkanów

O książkach z serii "Bułgaria znana i nieznana" i o nas:
"Skarlet i Alberta mieliście okazję już kilka razy poznać na moim blogu, przy okazji ich książek o słonecznej, magicznej, ale wciąż odkrywanej na nowo Bułgarii. Zarażają swoją miłością do tego kraju nie tylko przez swoje publikacje, bardzo odbiegające od łatwo dostępnych przewodników, ale przede wszystkim pasją podróżowania. Te książki są wyjątkowe, bo napisane z głębi serca i doświadczenia, wszystkiego, co widzieli na własne oczy, a czym chcieliby podzielić się z czytelnikami." 
Agnieszka Krizel - "Recenzje Agi" 
 
 Książki są dostępne w wersji elektronicznej (m.in. w księgarni Publio, Legimi, PWN, Tania Książka, Lideria) i papierowej (m.in. w księgarni www.alimero.pl):
-A w bałkańskim kociołku. Notatki z podróży po krańcu Europy. (relacja z podróży i codziennego życia - ludzie, obyczaje, miejsca)


Seria Bułgaria znana i nieznana - książki są zbliżone charakterem do przewodnika. Polecamy je nie tylko wyjeżdżającym na Bałkany, ale także osobom zainteresowanym południem Europy.
-Bułgaria znana i nieznana. Magiczne góry
-Bułgaria znana i nieznana. Z Ruse do Varny
-Bułgaria znana i nieznana. Kierunek Burgas!

-Kuchnia bałkańska
-Ziołowa magia


-Z podróży do świata retro 1
-Z podróży do świata retro 2
-Z podróży do świata retro 2 w 1


EBOOKi są dostępne w wielu księgarniach - w prawej kolumnie i w zakładkach na górze strony (są tam także fragmenty) można porównać ceny, dokonać wyboru, a następnie przejść na stronę książki w księgarni.
Ci których ciekawość zawiedzie na Bałkany w książkach z serii "Bułgaria znana i nieznana" znajdą informacje o adresach opisywanych miejsc i polecanych muzeów, a także średnie ceny wstępu do większości wymienionych obiektów.

Księgarnie stacjonarne i biblioteki zainteresowane kupnem książek 
zapraszamy do kontaktu poprzez formularz znajdujący się na stronie lub mailem - skarlet.albert@o2.pl 
(przekażemy Państwu informację o możliwości zamówienia książek w cenie hurtowej)

RECENZJE/OPINIE CZYTELNIKÓW: TU

Bestseller w księgarni Lideria IV/V/VI/VII/VIII 2017 r.

Bestseller w księgarni Lideria IV/V 2017 r.Ebook (bestseller miesiąca III/IV/V 2017 r. w księgarni Lideria)

Sierpień 2016 r.
2015 r
Wrzesień 2016 r.