Z podróży do świata retro 2EBOOK
 
KSIĄŻKA wersja papierowa -księgarnia Alimero- klik
Wersja papierowa książki jest dostępna w kolorze lub czarno-biała. Polecam tą ostatnią, ponieważ w książkach "Z podróży do świata retro" jest bardzo niewiele kolorowych fotografii.
 
Żeby powiększyć zdjęcie - najedź i kliknijRECENZJE/OPINIE
poniżej znajdują się fragmenty recenzji - po całość zapraszam na strony Autorek

 
Skarlet po raz drugi przeniosła nas do minionych czasów, przywołując z dostępnego sobie archiwum chwile w klimacie retro w bardzo wysublimowanym stylu. A zaczyna się dosyć specyficznie, bo od „stolików wirujących” i rozbudzających ciekawość, aurę tajemniczości seansów spirytystycznych. W drugiej części nie zabraknie dobrego humoru, żartów, figlików pana Muchy, pysznych i pachnących przepisów kulinarnych, oraz ważnego rozdziału dotyczącego kobiecego szyku, czyli dobrych rad, porad i wskazówek, jak prawdziwą damą być. Jest i o pojedynku dwóch dżentelmenów. Nie zabraknie mrożącej krwi w żyłach historii kryminalnej. Jest i o wielkiej kulturze, powiewie wiatru paryskich salonów. Zapraszam Was do podróży w czasie, w której trochę się pośmiejecie, trochę poczujecie jak damy i prawdziwi dżentelmeni. Zapraszam Was w podróż po dystans, chwile refleksji, tajemnic. (Agnieszka Krizel „Recenzje Agi”)
 
Moja podróż po świecie retro była bardzo ciekawa i zajmująca. Pośmiałam się, poczułam się jak dama i pani domu, wydająca przyjęcie (w książce są przepisy kulinarne i specjalny rozdział o przygotowaniu retro-wigilii). Były też chwile zadumy i porównań do czasów współczesnych. Zaciekawiło mnie  "dziesięcioro przykazań dla młodych małżonków" – to taka moja perełka tej książki. No powiedzcie sami, czy to nie brzmi ciekawie:  "Jak najczęściej dawaj ukochanemu do zrozumienia, że jest mądrzejszym i bardziej rozwiniętym od ciebie; to połechce jego ambicję i przyniesie ci korzyść".  Uroku dodają fotografie oraz wycinki z gazet. Zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycję. Na pewno nie będziecie żałować, a czas poświęcony tej książce – nie będzie czasem straconym. (Magdalena H "Zagubieni w świecie książek")

"Z podróży do świata retro" pozostawiło we mnie niedosyt, że książka za krótka, a czyta się ją za szybko. Na szczęście Skarlet odbyła kolejną wyprawę do minionej epoki i ponownie przenosi czytelnika do wieku XIX i początków XX. (...) Czytelnika czeka spora dawka uśmiechów, bo ciężko zachować powagę, czytając np. autentyczne anonse prasowe czy humorystyczne komentarze ówczesnej rzeczywistości autorstwa niejakiego Muchy. (...) W trakcie lektury polecam odciąć się od współczesnych przeszkadzajek, a wtedy możliwe, że choć na chwilę zafundujecie sobie krótki detoks od XXI wieku ;-). Jeżeli uda Wam się zatopić w lekturze, może usłyszycie szelest wytwornych sukien dam i stukanie o bruk eleganckich lasek gentlemenów. Poczujecie szyk, styl i aurę, które bezpowrotnie przeminęły." (Maja "Zaczytana do samego rana")„Z podróży do świata retro 2 to kolejna wspaniała powieść Skarlet, która zabierze nas w przeszłość jakiej sami nie znamy. Dowiemy się jak to było posiadać szyk i damą być, poznamy wiele wspaniałych przepisów, które być może posłużą nam dzisiaj. A jednocześnie zastanowimy się czy w obecnym życiu za bardzo nie pędzimy na przód? Nie zabraknie również historii kryminalnych, dzięki którym pojawi się na Waszym ciele dreszczyk emocji. No i oczywiście pojawi się również Mucha. Gorąco polecam!” (Grażyna Wróbel „Czytaninka”)
 

W drugiej części Z podróży do świata retro znajdziecie więcej słów autorki. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie właśnie ten fakt, że po raz kolejny miałam okazję poczuć ten bajkowy klimat w słowach pisanych przez Skarlet. Zdecydowanie duży plus za to!
Podsumowując: Z podróży do świata retro 2 to przyjemne i ciekawe uzupełnienie poprzedniej książki. Autorka kolejny raz podaje czytelnikowi smaczki ówczesnych wieków. Kryminalne zagadki i przepisy kulinarne dodają szczyptę pikanterii, ale i słodyczy całości… ("Papierowy bluszcz")


Autorka ma genialne pomysły i nie boi się ich wykorzystać w swoich książkach i pisze  i pisze i to bardzo dobrze,  bo na każdą jej książkę czekam niecierpliwie i chcę tego więcej, więcej.
Po raz kolejny  wyruszam w podróż do świata retro,  tym razem z drugą częścią i powiem wam że to dobry wybór!
W tej części możemy  również poczytać jak być damą, są też świetne opowiadania, a także przepisy,  które znowu postanowiłam wykorzystać w swojej kuchni.
Często zastanawiam się jak autorka to robi, że jej książki tak pochłaniają czytelnika i tak potrafią władać jego sercem? (Claudia Zaczytana)CZĘŚĆ 2 JEST DOSTĘPNA
(wersja papierowa lub ebook)
Wersja papierowa książki jest dostępna w kolorze lub czarno-biała. Polecam tą ostatnią, ponieważ w książkach "Z podróży do świata retro" jest bardzo niewiele kolorowych fotografii.
EBOOK


KSIĄŻKA wersja papierowa -księgarnia Alimero- klik"Lubimy czytać" ********** (9,5/10)
Autorzy365.pl ***** (5/5)
UpolujEbooka ***** (4,75/5)
Virtualo ***** (5/5)
Gandalf.com.pl ****** (6/6)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz