Z podróży do świata retro   Moja relacja z podróży do świata retro okazała się dość obszerna. Zdecydowałam się więc podzielić ją na kilka części. Z XIX stulecia, ze świata dam, dżentelmenów, bali i pojedynków, dotarłam do szalonych lat 60-tych XX wieku. W każdej części (obok spraw poważnych i niepoważnych) znajdują się historie kryminalne, które wstrząsnęły opinią publiczną w minionych czasach. Z każdego etapu podróży przywiozłam też kulinarne przepisy retro - warte wypróbowania i dziś.
Zapraszam! 
Skarlet


 
Wersja papierowa książki jest dostępna w kolorze lub czarno-biała. Polecam tą ostatnią, ponieważ w książkach "Z podróży do świata retro" jest bardzo niewiele kolorowych fotografii.

"Z podróży do świata retro" - część 1  
Fragmenty

Żeby powiększyć zdjęcie - najedź i kliknij

   


KSIĄŻKA wersja papierowa -księgarnia Alimero- klik

Ebook jest dostępny w wielu księgarniach


Magdalena H. "Zagubieni w świecie książek" o książce "Z podróży do świata retro"
"Spędziłam bardzo przyjemny wieczór z cudowną lekturą w ręku. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Damą co prawda już chyba, nie chcę być, ale podczas czytania uśmiech nie schodził mi z twarzy. Niekiedy nawet śmiałam się w głos. Autorka przenosi nas wirtualnie w czasy retro, które dokładnie nam odzwierciedliła i przedstawiła. Czytając na pewno nie będziecie się nudzić. Każdy znajdzie tutaj coś ciekawego dla siebie. Z niecierpliwością będę czekała na drugą część. Tymczasem zachęcam Was do przeczytania." Cała recenzja na stronie Autorki.

Grażyna Wróbel "Czytaninka" o książce:
"Z podróży do świata retro”  to niezwykle ciekawa pozycja, gdyż Skarlet w interesujący sposób opisuje swoje inspirujące podróże. Od jej książek nie sposób się oderwać. Potrafi nam przybliżyć ciekawy świat, który chciałoby się zobaczyć na własne oczy. Pozycja ta jest  wzbogacona licznymi fotografiami.  Cała recenzja na stronie Autorki.Agnieszka Krizel "Recenzje Agi":
"Wróciłam z tej niesamowicie klimatycznej podróży wyciszona i uśmiechnięta. Bardzo mi się podobała. Różnorodna, wielobarwna, z pewnymi zasadami, czy regułami. Podróż bogata o nowe doświadczenie. Zachęcam do tej niezwykłej wędrówki retro szlakami. Od ciała po ducha. Wszak podróże kształcą, wiele mądrego uczą, ale też mają swoją moc sprawczą i są pretekstem do działania. Książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Z wielką przyjemnością polecam, a z jeszcze większą patronuję :)"  Agnieszka Krizel  Cała recenzja na stronie Autorki.


"Papierowy bluszcz"
Podsumowując: Wiek XIX i XX oczami Skarlet to przyjemna podróż wstecz, dzięki której poznacie tajniki dbania o urodę, tajemnice bycia „damą idealną”. Zanurzycie się w pysznie brzmiących przepisach, by po chwili sięgnąć po kryminalną nutkę zaskoczenia, które do końca będzie Wam towarzyszyło… ale to jeszcze nie koniec… toć to dopiero pierwsza część tej podróży… (Cała recenzja na stronie Autorki "Papierowy bluszcz")

Maja
"Zaczytana do samego rana"
"Z podróży do świata retro" przenosi czytelnika nie tyle w przestrzeni, co w czasie. Skarlet zorganizowała książkową wyprawę do XIX wieku i jak na podróżniczkę przystało przybliża różne kwestie, które składają się na szerszy obraz odwiedzanego miejsca. Mamy więc modę, urodę, kulinaria i... kryminalne historie. (...) A kto połknie bakcyla świata retro, zapewne ucieszy się, że jest też dostępna druga część, a kolejne Skarlet ma w planach." Maja. Cała recenzja na stronie Autorki: "Zaczytana do samego rana".

Claudia " Zaczytana" o podróży do świata retro:
"Książka zaprowadza nas w niezwykłą podróż,  która tak zaciekawia czytelnika że aż żal ją kończyć i odkładać . Czytając ją mamy okazje przenieść się do świata retro a także do lat 60-siątych XIX wieku. Bardzo miło spędziłam czas poznając historie z dreszczykiem  oraz jak być damą.  Autorka bardzo ciekawie opowiada nam o dwóch morderstwach  jakie wydarzyły się w tamtym czasie. Ja się zakochałam w tej książce tak jak zresztą w każdej autorstwa Skarlet." Cała recenzja na stronie Autorki.KSIĄŻKA wersja papierowa -księgarnia Alimero- klik
 
"Lubimy czytać" Z podróży do świata retro ********** (8,33/10)
UpolujEbooka  ***** (4,17/5)
EMPiK.com Z podróży do świata retro ***** (5/5)
Virtualo Z podróży do świata retro ***** (5/5)

Autorzy365.pl Z podróży do świata retro  ***** (5/5) Wersja papierowa książki jest dostępna w kolorze lub czarno-biała. Polecam tą ostatnią, ponieważ w książkach "Z podróży do świata retro" jest bardzo niewiele kolorowych fotografii.

Ciąg dalszy nastąpił - część 2 jest dostępna

 
Żeby powiększyć zdjęcie - najedź i kliknij
RECENZJE/OPINIE
poniżej znajdują się fragmenty recenzji - po całość zapraszam na strony Autorek

 
Skarlet po raz drugi przeniosła nas do minionych czasów, przywołując z dostępnego sobie archiwum chwile w klimacie retro w bardzo wysublimowanym stylu. A zaczyna się dosyć specyficznie, bo od „stolików wirujących” i rozbudzających ciekawość, aurę tajemniczości seansów spirytystycznych. W drugiej części nie zabraknie dobrego humoru, żartów, figlików pana Muchy, pysznych i pachnących przepisów kulinarnych, oraz ważnego rozdziału dotyczącego kobiecego szyku, czyli dobrych rad, porad i wskazówek, jak prawdziwą damą być. Jest i o pojedynku dwóch dżentelmenów. Nie zabraknie mrożącej krwi w żyłach historii kryminalnej. Jest i o wielkiej kulturze, powiewie wiatru paryskich salonów. Zapraszam Was do podróży w czasie, w której trochę się pośmiejecie, trochę poczujecie jak damy i prawdziwi dżentelmeni. Zapraszam Was w podróż po dystans, chwile refleksji, tajemnic. (Agnieszka Krizel „Recenzje Agi”)
 
Moja podróż po świecie retro była bardzo ciekawa i zajmująca. Pośmiałam się, poczułam się jak dama i pani domu, wydająca przyjęcie (w książce są przepisy kulinarne i specjalny rozdział o przygotowaniu retro-wigilii). Były też chwile zadumy i porównań do czasów współczesnych. Zaciekawiło mnie  "dziesięcioro przykazań dla młodych małżonków" – to taka moja perełka tej książki. No powiedzcie sami, czy to nie brzmi ciekawie:  "Jak najczęściej dawaj ukochanemu do zrozumienia, że jest mądrzejszym i bardziej rozwiniętym od ciebie; to połechce jego ambicję i przyniesie ci korzyść".  Uroku dodają fotografie oraz wycinki z gazet. Zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycję. Na pewno nie będziecie żałować, a czas poświęcony tej książce – nie będzie czasem straconym. (Magdalena H "Zagubieni w świecie książek")

"Z podróży do świata retro" pozostawiło we mnie niedosyt, że książka za krótka, a czyta się ją za szybko. Na szczęście Skarlet odbyła kolejną wyprawę do minionej epoki i ponownie przenosi czytelnika do wieku XIX i początków XX. (...) Czytelnika czeka spora dawka uśmiechów, bo ciężko zachować powagę, czytając np. autentyczne anonse prasowe czy humorystyczne komentarze ówczesnej rzeczywistości autorstwa niejakiego Muchy. (...) W trakcie lektury polecam odciąć się od współczesnych przeszkadzajek, a wtedy możliwe, że choć na chwilę zafundujecie sobie krótki detoks od XXI wieku ;-). Jeżeli uda Wam się zatopić w lekturze, może usłyszycie szelest wytwornych sukien dam i stukanie o bruk eleganckich lasek gentlemenów. Poczujecie szyk, styl i aurę, które bezpowrotnie przeminęły." (Maja "Zaczytana do samego rana")„Z podróży do świata retro 2 to kolejna wspaniała powieść Skarlet, która zabierze nas w przeszłość jakiej sami nie znamy. Dowiemy się jak to było posiadać szyk i damą być, poznamy wiele wspaniałych przepisów, które być może posłużą nam dzisiaj. A jednocześnie zastanowimy się czy w obecnym życiu za bardzo nie pędzimy na przód? Nie zabraknie również historii kryminalnych, dzięki którym pojawi się na Waszym ciele dreszczyk emocji. No i oczywiście pojawi się również Mucha. Gorąco polecam!” (Grażyna Wróbel „Czytaninka”)
 

W drugiej części Z podróży do świata retro znajdziecie więcej słów autorki. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie właśnie ten fakt, że po raz kolejny miałam okazję poczuć ten bajkowy klimat w słowach pisanych przez Skarlet. Zdecydowanie duży plus za to!
Podsumowując: Z podróży do świata retro 2 to przyjemne i ciekawe uzupełnienie poprzedniej książki. Autorka kolejny raz podaje czytelnikowi smaczki ówczesnych wieków. Kryminalne zagadki i przepisy kulinarne dodają szczyptę pikanterii, ale i słodyczy całości… ("Papierowy bluszcz")


Autorka ma genialne pomysły i nie boi się ich wykorzystać w swoich książkach i pisze  i pisze i to bardzo dobrze,  bo na każdą jej książkę czekam niecierpliwie i chcę tego więcej, więcej.
Po raz kolejny  wyruszam w podróż do świata retro,  tym razem z drugą częścią i powiem wam że to dobry wybór!
W tej części możemy  również poczytać jak być damą, są też świetne opowiadania, a także przepisy,  które znowu postanowiłam wykorzystać w swojej kuchni.
Często zastanawiam się jak autorka to robi, że jej książki tak pochłaniają czytelnika i tak potrafią władać jego sercem? (Claudia Zaczytana)CZĘŚĆ 2 JEST DOSTĘPNA
Ebook

KSIĄŻKA wersja papierowa -księgarnia Alimero- klik"Lubimy czytać"
Z podróży do świata retro 2
********** (9,5/10)
Autorzy365.pl
Z podróży do świata retro 2

 ***** (5/5)
UpolujEbooka.pl - tu znajdziesz ebooka w niższej cenie
Z podróży do świata retro 2

 ***** (4,75/5)

Virtualo
Z podróży do świata retro 2
  ***** (5/5)
Gandalf.com.pl
Z podróży do świata retro 2
****** (6/6)
Wersja papierowa książki jest dostępna w kolorze lub czarno-biała. Polecam tą ostatnią, ponieważ w książkach "Z podróży do świata retro" jest bardzo niewiele kolorowych fotografii.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz